Endüstriyel Mutfak Gereçleri & Ekipmanları
SAHİBİNDEN
Ürünlerimizi Sahibinden.com'dan hemen satın almak için tıklayın
DUYURULAR

MAXİMUM KREDİ KARTINA 3-6-9 TAKSİT AVANTAJI GÜLEÇ MUTFAKTA SİZ DEĞERLİ MÜŞTERİLERİMİZ İÇİN ! ! !

BONUS KREDİ KARTLARINA VADE FARKSIZ 3 TAKSİT !!!

WORLD KARTA 12 TAKSİT ! ! !

MAİL ORDER İLE ÖDEME İMKANI

GÖLE İLÇESİ ENDÜSTRİYEL MUTFAK ÜRETİMİ

Endüstriyel mutfak ihtiyacını karşılayabilmek için Türkiye'nin her ilinde sanayi tipi endüstriyel mutfak üretimi yapan firmalar kurulmuştur. Bu firmalar bulundukları şehirlerin ihtiyaçları doğrultusunda endüstriyel mutfak ekipmanları üretimi yaparlar. Güleç Mutfak Endüstriyel Mutfak Ekipmanları olarak biz de Ardahan şehrimizin GÖLE ilçesinin tüm mutfak ekipman, araç ve gereklerinin üretimini yapmaktayız. Her şehir kendine ait farklı bir mutfak ve yemek kültürüne sahip olduğu için, ihtiyaçları da birbirinden farklı olabilmektedir.

Göle, nüfus ve yüzölçümü bakımından Ardahan'ın en büyük ve en önemli ilçesidir. İlçede 53 köy vardır. Belediyesi olan sadece Köprülü beldesidir. Göle ilçesi bir ilçe belediyesi, dört mahalle, bir adet belde belediyesi ve 53 köyden ibarettir. Oba ve benzeri yerleşim birimleri bulunmaz. Ardahan ilinin etnik nüfusunun %70 civarını çeşitli Türk boyları oluşturur.Yerli Türkler(Ahıska kökenli Sunni Türkler-Kıpçak kökenliler, 1200'lü yıllarda Hristiyanlıktan direk Müslümanlığa geçmişlerdir.Yerli Türkler'in ana vatanı Ahıska Şavşat Ardahan üçgeni arasında kalan bölgedir.)Posof'un tamamında(Posof'ta yerli Türk halinde asimile olmuş yüzde 5 civarında Lezgi,Gürcü ve Laz da mevcuttur. Ayrıca Posof'un 3 köyü kısmen Kars'ın Kağızman vilayetinden göçmüş Kürtlerden oluşmuştur. Ana dilleri Türkçe olan Kürtlerdir.) ve Hanak'ın büyük bölümünde ve başta merkez ilçe olmak üzere Göle'de ve kısmen Çıldır'da bulunur. Terekeme/Karapapak Türkleri ve Caferi Azeriler (az sayıda), Çıldır ilçesinde çoğunlukta olmakla birlikte Ardahan (merkez), Hanak ve Göle de de bulunurlar. Göle'de 2'si Türkmen-alevisi, 1'i Kürt-alevisi ve diğeri de Zaza alevisi olan 4 köy vardır. Bu Zaza köyü Ardahan'daki tek Zaza köyüdür.Damal ilçesinin tamamı(İkizdere köyü Sünni Türk) Türkmen(Dadali Türkmenleri) Alevisidir. Bilimsel verilerde ve devlet arşivlerinde sabit olmakla birlikte: Ardahan'ın yerli Türk nüfusu Ahıska'dan göçen ailelerden ve Hanak'ın bazı kesimlerin ve de Erivan'dan göçen Azeri nüfusu ile Ahıska Türklerinin karşımından oluşmuştur.Yörede yerli Türkler arasında kısmi dil farklılıkları da bundan kaynaklanmaktadır. Ardahan'ın asıl yerlileri yerli Türkler(büyük çoğunluk) ve Dadali Türkmenleridir.Diğer Türk boyları ve Kürtler nispeten başka bölgelerden göçmüş halklardır. Ardahan'daki Kürt nüfusunun büyük bölümü Urfa ve Diyarbakır bölgesinden 19.yy'ın 1. ve 2. yarısında göç etmiş Kürt aşiretlerinden oluşmuştur.Ayrıca yer yer Kağızman ve Digor bölgesinden buralara yerleşen Kürt köylerine de rastlanmaktadır.Göle ilçesinin tüm kürtleri Siverek, Diyarbekir, Digor ve Kağızman'dan gelen Kürtlerdir. Ardahan'da Hanak'taki ve Damal'ın bazı köylerindeki Alevi köylerinin Türkler'in ilk Anadolu kalıntısı olduğu varsayılmaktadır.(Türkoloji araştırmalarında incelenebilir:Dadali Türkmenleri)Bu bölgede yaşayan yerel Türkmen-Alevileri dışında Maraş ve Sivas'tan göçen Alevi aileler de mevcuttur. İlçe merkezinin ve köylerinin çoğunluğu Kürtler'den oluşmaktadır. Ayrıca ilçe merkezine uzak köylerde çok az da olsa Terekeme,Türk ve dört alevi köyü vardır.

İşte bu yüzden bu ilçemizde endüstriyel mutfak ekipmanları üretimi ihtiyacı doğmuştur. Kasaba ile kalabalık bir şehrin yemek ihtiyaçları ne kadar farklı ise bu ihtiyaçları karşılamak için gerekli endüstriyel mutfak araçları da o kadar farklı olacaktır. Her bölgenin farklı talepleri olabileceği gibi aynı bölgedeki farklı ilçelerin bile birbirinden farklı mutfak araç gereç ihtiyaçları olabilmektedir. Tüm çalışma tezgahları, fırınlar, bulaşık makinaları, döner ocakları vs gibi ihtiyaçlarda bize hemen ulaşabilirsiniz. Bunlara ek olarak her türlü özel üretim endüstriyel mutfak ekipmanları konusunda hizmet vermekteyiz. Ardahan endüstriyel mutfak ve GÖLE endüstriyel mutfak denince akla önce biz gelmekteyiz. Geniş müşteri portföyümüz sayesinde Türkiye'nin diğer illerine de hızla büyüyen bir performansla üretim yapmaya devam ediyoruz.

Endüstriyel mutfak ekipmanları ihtiyaçlarınız için bizimle iletişime geçmek için tıklayın

Endüstriyel Mutfak Ekipmanları Üretimi Güleç Mutfak Gereçleri

Endüstriyel Mutfak Üretimi - Endüstriyel Mutfak Ekipmanları