Endüstriyel Mutfak Gereçleri & Ekipmanları
SAHİBİNDEN
Ürünlerimizi Sahibinden.com'dan hemen satın almak için tıklayın
DUYURULAR

MAXİMUM KREDİ KARTINA 3-6-9 TAKSİT AVANTAJI GÜLEÇ MUTFAKTA SİZ DEĞERLİ MÜŞTERİLERİMİZ İÇİN ! ! !

BONUS KREDİ KARTLARINA VADE FARKSIZ 3 TAKSİT !!!

WORLD KARTA 12 TAKSİT ! ! !

MAİL ORDER İLE ÖDEME İMKANI

Endüstriyel Mutfaklarda Kullanılan Buzdolapları

Endüstriyel Mutfaklarda Kullanılan Buzdolapları

Endüstriyel mutfak denince akla gelen büyük ve sanayi tipi mutfaklarda kullanılan buzdolaplarıda doğal olarak evlerde kullandığımız tipik buzdolaplarından biraz daha farklıdır. Genel yapı ve çalışma prensibi aynı olsa da endüstriyel mutfak buzdolabı ev tipi buzdolaplarına nazaran daha sağlam ve yksek kapasiteli buzdolaplarıdır. Daha fazla ürünü daha uzun süreserin tutarak malzemeden tasarruf edilmesini sağlar.

Sanayi tipi buzdolapları bir kaç çeşit üretilmektedir. Bunların en bilindik olanlarını şöyle özetleyebiliriz; 

  • Dik Vitrin Kebap Meze Dolabı
  • Setaltı Kebap Dolabı
  • Lüks Kebap Dolabı
  • Pasta Dolabı
  • Sütlük
  • İmalat Dolabı

Görüldüğü gibi aslında tüm bu endüstriyel mutfak buz dolapları aynı amaca iştirak etmektedir. Hepsinin en temel işlevi içerisine konulan gıda ve malzemeyi bozulmadan serin tutmak diyebiliriz. Örneğin dik vitrin kebap ve meze dolabı ile setaltı kebap dolabı kullanıldıkları mekanın görünen bir yerinde durur ve içerisindeki lezzetli kebap & mezeler ziyaretçilere sergilenir. Lüks kebap dolabı ise tamamen aynı işlevi görmekle birlikte daha lüx malzemeden ve daha göz alıcı bir tasarım ile üretilirler. İçerisindeki kebap ve mezelerin dolap içerisine yerleştirilen gizli aydınlatmalar ile daha şık bir şekilde sunulmasını sağlarlar. Keza bir pasta dolabı da aynı şekilde içerisindeki pastaları dükkana gelen müşteriye sunmak ve dikkatlerini çekmek için mekanın en görünen yerine yerleştirilir. Süt dolapları da genelde yoğurt üreten ve satan (mandıra vs gibi) firmalar tarafından kullanılırlar.

Tüm çeşitlerine rağmen endüstriyel amaçla kullanılan tüm buzdolaplarının, içerisindeki lezzetli ürünlerin taptaze kalmasını ve sofralarımıza ulaşmasını sağladıkları için bir mutfakta olmazsa olmaz ürünlerden biri olarak kalacakları kesindir. 

ENDÜSTRİYEL BUZDOLABI

Endüstriyel Mutfak Ekipmanları Üretimi Güleç Mutfak Gereçleri

Endüstriyel Mutfak Üretimi - Endüstriyel Mutfak Ekipmanları