Endüstriyel Mutfak Gereçleri & Ekipmanları
SAHİBİNDEN
Ürünlerimizi Sahibinden.com'dan hemen satın almak için tıklayın
DUYURULAR

MAXİMUM KREDİ KARTINA 3-6-9 TAKSİT AVANTAJI GÜLEÇ MUTFAKTA SİZ DEĞERLİ MÜŞTERİLERİMİZ İÇİN ! ! !

BONUS KREDİ KARTLARINA VADE FARKSIZ 3 TAKSİT !!!

WORLD KARTA 12 TAKSİT ! ! !

MAİL ORDER İLE ÖDEME İMKANI

Endüstriyel Mutfak Nedir?

Endüstriyel Mutfak Nedir?

Endüstriyel mutfak, endüstri alanında yemek yapmak için kullanılan ürünlerin genel adıdır. Sanayi mutfakları genelde yemeği pişirmek için bir ocak ya da fırına sahiptir. Yemekten sonra yıkanması gereken bulaşıklar için de aynı alanda bir lavabo bulunur. Sanayi tipi endüstriyel mutfakların büyük çoğunluğunda bulaşık makinesi vardır. Yemek yapımında kullanılan malzemelerin depolanmasında kullanılan dolap, kiler ve yiyeceklerin taze kalması için kullanılacak bir buzdolabı da olmazsa olmazların arasında sayılır.

Her mutfağın en önemli işlevi yemek yapmak olduğundan ürünlerin eksiksiz ve kaliteli olması yapılacak yemeğin de lezzet ve kalitesini belirleyecektir. Endüstride kullanılan mutfaklarda evlerimizde kullanılan mutfak gereçlerinden daha sağlam ve uzun ömürlü ürünler kullanmak akıllıca olacaktır. Çünkü bu tip tabak, çatal ve bardak gibi yemek aletlerinin uzun ömürlü ve kolay temizlenebilir olması aranan en önemli özelliklerdendir. Teknoloji hızla ilerlediği için de bahsi geçen mutfak araçlarının da teknolojiyle birlikte üretimi de gelişmektedir. Benjamin Thompson'ın Rumford adını verdiği pişirici ocağı icat etmesinden bu yana da endüstriyel mutfak ürünleri üretiminde büyük bir yol kat edilmiş oldu. Üstelik bu gelişim en çok da son kullanıcıyı yani yemek yiyen insanların işine yaramış görünüyor.

Daha hızlı ve daha temiz üretilen yemekler aşçılık mesleğinin de revaşta olmasını sağladı. Mutfakların gelişimi ile birlikte iş yükünün de büyük ölçüde azalması gibi bir fayda belirdi. Bu sayede aşçılar mutfakta daha az vakit geçirdikleri halde daha lezzetli ve sofistike yemek tarifleri ortaya çıkarmaya başladılar. Ev hanımlarının da işin içine dahil olmasıyla birlikte bu yemek tarifleri viral şekilde yayıldı ve günümüzün yemek sektörü şimdiki zengin ve otantik halini almış oldu.

ENDÜSTRİYEL FIRINLAR

Endüstriyel Mutfak Ekipmanları Üretimi Güleç Mutfak Gereçleri

Endüstriyel Mutfak Üretimi - Endüstriyel Mutfak Ekipmanları